http://www.siyahaltin.com.tr/siyahaltin-bahar-kampanyasi
21 Mart 2013

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurulumuna Dair

Solucan Gübresi Üretim Tesisi Kurulumuna Dair
Reklam

Bu konuda çok fazla detaya giremeyecek olmakla birlikte yeni başlayanlar için bir ön bilgi olması açısından SOLUCAN GÜBRESİ ÜRETİM TESİSİ KURLUMU için bazı gerekliliklerden bahsetmek istiyorum. Solucan Gübresi

Unutulmalıdır ki, yasalar koşullara ve yeni doğan beklentilere göre sürekli olarak değişebilmektedir. Bu nedenle burada paylaşılanlar ön bilgilendirme amaçlıdır ve zamanla değişkenlik gösterebilir. İştirakçi ilgili kurum ve kuruluşlara başvurusunu yaptığı zaman detaylı tüm bilgileri zaten öğrenecektir.

İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmelik için tıklayınız.

Yönetmelikte geçen 4 nolu maddeye bu hususta dikket edilmelidir:

Yetkili idare: Belediye sınırları ve mücavir alanlar dışı ile kanunlarda münhasıran il özel idaresine yetki verilen hususlarda il özel idaresini; büyükşehir belediyesi sınırları ve mücavir alanlar içinde büyükşehir belediyesinin yetkili olduğu konularda büyükşehir belediyesini, bunların dışında kalan hususlarda büyükşehir ilçe veya ilk kademe belediyesini; belediye sınırları ve mücavir alanlar içinde belediyeyi ve organize sanayi bölgesi sınırları içinde organize sanayi bölgesi tüzel kişiliğini,”

Buna göre birinci durumda, eğer tesisin kurulacağı yer belediye sınırları içinde olacaksa “İşyeri Açma Ruhsatı” ve “Çalışma Ruhsatı” alınması gerekiyor.

İkinci durumda ise, eğer tesisin kurulacağı yer belediye sınırları dışında ise, yani Özel İdareye bağlı bir alanda ise bahsi geçen ruhsatın özel idareden alınması gerekmektedir.

Bu genel girişten sonra, iştirakçiye kolaylık olması amacıyla solucan gübresi üretim tesisi kurulumu için yerine getirilmesi gerek-şart olan bazı detayları paylaşalım:

istenilen belgeler 11istenilen belgeler 22istenilen belgeler 33Solucan Gübresi Solucan Gübresi Solucan Gübresi Solucan Gübresi Solucan Gübresi Solucan Gübresi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ


*

Reklam